. . .
. . .
. . .

NOWOTWÓR - Produkty - Liver Aid


liveraid.gifNowoczesny produkt o działaniu wspomagającym prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Zawiera antyoksydanty, składniki neutralizujące amoniak, substancje przyspieszające spalanie tłuszczów, a także wyciąg z ostropestu plamistego - sylimarynę. Szczególnie polecany osobom, które regularnie spożywają alkohol lub leki.
Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

Można go kupić w sklepie >> TUTAJ

Ochrona wątroby

Wątroba to jeden z najbardziej skomplikowanych i niezbędnych do życia narządów ciała. Pełni funkcję potężnej fabryki produkującej ważne dla życia substancje, a zarazem przetwórni i oczyszczalni organizmu. Stanowi główne centrum przemian metabolicznych węglowodanów, tłuszczów i białek. Bierze udział w regulacji poziomu cukru we krwi, jak również produkuje większość białek, np. Hormony oraz niektóre czynniki krzepnięcia krwi. Tutaj zachodzi przemiana cholesterolu w kwasy żółciowe, które są niezbędne do trawienia tłuszczów. Do jej zadań należy również neutralizowanie trucizn, które gromadzą się w organizmie w wyniku procesów metabolicznych, jak też eliminacja nieprzyjaznych substancji, które wnikają do naszego ciała.

Powszechnie wiadomo, że wątroba w okresie płodowym jest ważnym narządem krwiotwórczym. Po urodzeniu, witamina B 12, która gromadzi się w wątrobie, stymuluje prawidłowe tworzenie się krwi. Duże ilości żelaza i miedzi znajdujące się w wątrobie wspomagają syntezę hemoglobiny. To, co na bieżąco dzieje się w wątrobie, to produkcja niektórych witamin, ponieważ to właśnie w wątrobie następuje przemiana karotenu w witaminę A. W wyniku chorób wątroby dochodzi do zaburzeń jej funkcji, co w efekcie doprowadza do zakłóceń wielu procesów przemiany materii. Niestety, choroba wątroby ujawnia się dość późno, dopiero wtedy, gdy jest nią dotknięta znaczna część narządu.

W czasie naszego życia często jesteśmy narażeni na działanie czynników, które są w stanie spowodować trwałe uszkodzenie komórek wątrobowych. Mogą to być pewne związki chemiczne (np. środki owadobójcze) lub lekarstwa (długotrwałe stosowanie niektórych antybiotyków może prowadzić do uszkodzenia wątroby). Dobrze znane są fatalne skutki nadmiernej konsumpcji alkoholu. Często również można spotkać zapalenia wątroby spowodowane infekcjami wirusowymi. W przypadku uszkodzenia wątroby zostaje zakłócony przebieg wielu procesów metabolicznych i rozpoczyna się stłuszczenie, które może doprowadzić do marskości wątroby.

W omawianej sytuacji zakłócony zostaje również cykl mocznikowy, co w efekcie prowadzi do wzrostu stężenia amoniaku w surowicy krwi (jest to substancja działająca toksycznie na komórki, zwłaszcza mózgowe). Dlatego należy wykluczyć możliwość takiego zdarzenia i dostarczyć organizmowi takie składniki, które są odpowiednio dostosowane do potrzeb metabolizmu wątroby.

Metionina osłania i utrzymuje w zdrowiu komórki, ponieważ pomaga zneutralizować szkodliwe i trujące produkty uboczne metabolizmu nazywane wolnymi rodnikami. Silniejszym antyutleniaczem jest L-cysteina, zwłaszcza wtedy kiedy współdziała z innymi przeciwutleniaczami (głównie z selenem). L-cysteina chroni komórki przed szkodliwym działaniem promieniowania oraz osłania wątrobę i mózg przed niebezpiecznymi skutkami alkoholu i palenia. Wspólnie z argininą pomaga wątrobie spełniać jej funkcje odtruwające.

Arginina i ornityna pomagają w pozbyciu się szkodliwego amoniaku, który wytwarza się w organizmie, umożliwiając w ten sposób niezakłócone działanie organizmu. Pozytywne skutki osłaniania wątroby przez argininę i ornitynę są szczególnie ważne ze względu na życie w zanieczyszczonym środowisku, spożywanie alkoholu i działania uboczne niektórych leków.

Chrom i karnityna, wspomagają wątrobę w przemianie tłuszczów. Regularne zażywanie nowoczesnych dodatków żywnościowych ochraniających wątrobę może bardzo pomóc ludziom pragnącym chronić swoje zdrowie w naszym, zagrożonym przeróżnymi czynnikami, świecie.

1 kapsułka zawiera  
  L-arginina 100 mg
  L-cysteina 100 mg
  L-ornityna 100 mg
  Metionina 100 mg
  Kwas alfa ketoglutarowy 100 mg
  L-karnityna 50 mg
  Cholina 25 mg
  Kwas alfa liponowy 12,5 mg
  Ekstrakt z sylimaryny 15 mg
  Chrom 25 mcg
  Selen 10 mcg

Sposób użycia: 3-6 kapsułek dziennie lub według zaleceń.

. .
Designed by. ::[[ noni.zdrowe ]]::