. . .
. . .
. . .

NOWOTWÓR - Produkty - Spirulina Max


SpirulinaMaxProdukt o działaniu wzmacniającym organizm i pobudzającym system immunologiczny. Zawiera niebieskozielone algi, bogate w wiele witamin, składników mineralnych i wszystkie niezbędne aminokwasy. Jest pełnowartościowym dodatkiem do diety, szczególnie polecany jako istotny składnik diety wegetariańskiej.

Opakowanie zawiera 60 tabletek.

Spirulina Max można kupić >>> TUTAJ

Algi

Algi lub inaczej - glony, to rośliny o prostej budowie, żyjące przeważnie w wodzie. Algi zawierają więcej witamin i składników mineralnych niż wiele innych produktów spożywczych, dlatego ostatnio coraz częściej używa się ich jako naturalnych dodatków żywieniowych, podobnie jak morskich wodorostów.

Wśród alg wyróżnia się m.in. dwa typy: Chlorellę i Spirulinę czyli algę szmaragdowozieloną i niebieskozieloną. Obie są doskonałym źródłem cennych substancji odżywczych, łatwo przyswajalnych przez organizm. Algi zawierają pełnowartościowe białka, dlatego też wegetarianie mogą je włączyć do jadłospisu jako źródło niezbędnych dla organizmu aminokwasów.

Zawartość makro- i mikroelementów wyróżnia algi spośród wszystkich żywych organizmów.
Pozyskuje się z nich na przemysłową skalę m.in. jod, mangan i brom. Ponadto w algach jest szczególnie wysoka zawartość potasu, dlatego korzystnie wpływają na zdrowie osób przyjmujących środki moczopędne. Dzięki obecności naturalnego jodu w określonych przypadkach normalizują niedoczynność tarczycy. Znajdujące się w nich żelazo jest w łatwo przyswajalnej formie, dlatego są jednym z najlepszych naturalnych źródeł tego pierwiastka.

Oba rodzaje alg są bogate w różne witaminy. Zawierają wszystkie witaminy z grupy B oraz witaminę C i E, a także witaminę A i kwas linolenowy. W dużych ilościach znajdują się w nich kwasy nukleinowe (RNA, DNA) oraz chlorofil, który jest świetnym środkiem regenerującym, dezodorującym i przedwbakteryjnym.

W światowym piśmiennictwie naukowym publikowane są coraz to nowe wyniki badań dotyczących alg. Udowodniono już ich korzystny wpływ w zwalczaniu zakażeń wirusowych, m.in. wirusów opryszczki, grypy typu A. Nadal trwają eksperymenty, które mają dowieść ich skuteczność przeciw wirusowi HIV (wirus AIDS). Ostatnio w Indiach prowadzi się badania nad rolą alg zapobieganiu oraz leczeniu chorób błony śluzowej jamy ustnej o charakterze złośliwym; także i w tym zakresie potwierdzono pozytywne działanie substancji zawartych w algach. Z całą pewnością wiadomo, że algi wzmacniają system immunologiczny oraz wiążą wolne rodniki. Z tego powodu lekarze coraz częściej sięgają po algi, wspomagając leczenie różnych schorzeń nowotworowych.

  1 kapsułka zawiera  
  Spirulina (alga) 500 mg

Sposób użycia: 2-4 tabetki dziennie lub według zaleceń.

. .
Designed by. ::[[ noni.zdrowe ]]::